Bramkarz – kto to taki ?

Tormann / niem. /

Goalkeeper / ang. /

Portero / hiszp. /

Bратарь / ros. /

Każda nazwa wyjątkowej pozycji na boisku, jakiej użyjemy mówi dokładnie o kogo chodzi, bramkarz to osoba która ma ogromny wpływ na wynik meczu, postawę drużyny, pewność obrońców i swobodę gry napastników, dlatego trening musi być mocno rozszerzony i nie może ograniczać bramkarza do łapania piłki kiedy ona leci obok niego. Bramkarz aspirujący do gry w klubie na wysokim poziomie, powinien zdawać sobie sprawę z całego zakresu obowiązków i przywilejów, jakie wiążą się z tą pozycją.

Trening bramkarski to nie tylko nauka łapania piłki...

Zadaniem trenera natomiast, jest rozwój cech przodujących zawodnika oraz szczególne dbanie o eliminację jego słabych stron.

Na zajęciach więc zajmujemy się zarówno przygotowaniem bramkarza do gry nogami, rękami oraz swobodnego i szybkiego rozpoczynania kontr-ataku. Metody szkolenia zaczerpnięte z najlepszych szkół bramkarskich, ćwiczenia sprawdzone i polecane przez doświadczonych bramkarzy, np. Joe Hart’a, w oparciu o portale i pokazy treningowe dostępne ogólnie w sieci.

Plan szkoleniowy zbudowany jest w sposób pozwalający rozwinąć motorykę, zwinność, refleks, orientację, ocenę wysokości lotu piłki oraz jej prędkości, grę nogami, odpowiednie ustawianie się w świetle bramki, wymuszanie zachowań napastników i wykorzystywanie schematów do zablokowania akcji przeciwników. Celem jest swoboda gry bramkarza, świadomość umiejętności i pewność interwencji, łatwa komunikacja z kolegami oraz szybkość podejmowania decyzji, a więc przygotowanie zarówno fizyczne jak i psychiczne bramkarzy na różnych szczeblach rozwoju kariery.


Podziel się wpisem

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More

Zostaw komentarz

Kalendarz 2015

Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Trening czyni mistrza

Prawdą jest że dobry trening może być tylko wtedy kiedy ćwiczący świadomie wykonuje ćwiczenia, a więc nic na siłę :)